Dzień Kropki

• 2021-09-23 16:13:49
  • Przedszkole, Uroczystości

20 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz ich prezentowania.

Dzień Kropki

Obchody tego święta zapoczątkowała książka „The Dot” (czyli Kropka) – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Dziewczynka zachęcona przez nauczycielkę odkrywa swój talent do malowania. Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce… Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne możliwości.

Nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, z tej okazji powstały „kropkowe” dzieła sztuki.